ETC ARCPE4SRDM277437BY
ETC ARCPE4SRDM277437BY
ArcSystem Pro Emergency 4-Cell Square DMX/RDM 100-277V 4000K/37° - Black
SKU: ETC-7494A1487
  • Work lights
  • Lobbies
  • Houses of worship
  • Museums
  • Studios
FEATURES
  • Wired-DMX and RDM control protocols
  • Max field lumens: 8,445 (3000 K 50°)
  • Lumens per watt: 84
  • L70 rating (hours to 70% output): 50,000 hours
  • Protocols: DMX, RDM
  • Modes (footprint): 1-channel / 4-channel
Electrical
  • Voltage range: 100–240 VAC IEC or 100–277 VAC hard-wired
  • Inrush: 65 A at 120 V (at 25 C)
  • Wattage (max /standby): 100 W / <3 W
  • Current draw: 0.84 A at 120 V